Baterie kondensatorów do kompensacji grupowej i centralnej

Baterie kondensatorów to urządzenia, które służą do kompensacji mocy biernej. Zapobiegają one negatywnemu wpływowi tej energii na instalację elektryczną, dokonując regulacji mocy biernej. Ponadto dobór odpowiedniego kompenstora zniweluje opłaty naliczane w związku z wykorzystaniem mocy biernej. Instalacje mogą być wykonane na kilka sposobów: wnętrzowo, napowietrznie, w obudowie lub na stelażu. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje baterii – sprawdzą się one zarówno w przypadku kompensacji mocy biernej pojemnościowej, jak i indukcyjnej. W zależności od wybranego urządzenia będą one działać prawidłowo przy napięciu od 3 kV do 30 kV.

REGULATOR BATERII KONDENSATORÓW

W skład baterii wchodzi także regulator baterii kondensatorów. Służy on do pełnej automatyzacji urządzenia podczas kompensacji mocy biernej. W praktyce – regulator baterii kondensatorów automatycznie dobiera określoną moc znamionową. Ogranicza on spadki napięć, które negatywnie wpływają na stabilność pracy. Regulator baterii kondensatorów samodzielnie aktywuje wymaganą liczbę członów. W ten sposób ustawia współczynnik mocy na odpowiednim poziomie i umożliwia regulację mocy biernej.

Sprzedaż podzespołów

Baterie do kompensacji mocy biernej indukcyjnej

Baterie dławików do kompensacji mocy biernej pojemnościowej

Baterie hybrydowe do kompensacji mocy biernej pojemnościowej i indukcyjnej

Filtry aktywne

Statyczne generatory mocy biernej - SVG

DOBÓR BATERII KONDENSATORÓW W PRAKTYCE

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni dobór baterii kondensatorów – jeśli akcesorium zostanie źle dobrane, może to przyczynić się do uszkodzenia układu. Poza tym, odpowiednio dobrany układ kompensacji mocy biernej pozwala na niemal całkowitą eliminację opłat za moc bierną. Oprócz tego, urządzenia oraz sieci elektroenergetyczne dłużej pozostają sprawne. Regulator baterii kondensatorów, poza współczynnikiem mocy biernej, wskazuje też inne parametry, np. częstotliwość napięcia sieciowego czy prąd w fazie pomiarowej. Niemniej jednak regulator baterii kondensatorów działa na podstawie pomiarów mocy czynnej i biernej. Efektywnie kompensuje moc do poziomu wymaganego przez dostawcę energii. Od odpowiedniego doboru baterii kondensatorów zależy jakość wykonywanej pracy. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak kompensacja energii biernej pojemnościowej wpłynie na Twoje rachunki.

REGULOWANE AUTOMATYCZNIE BATERIE KONDENSATORÓW

Docelowo, baterie składają się z kondensatorów w układzie podwójnej gwiazdy oraz przekładnika prądowego w łączeniu międzygwiazdowym i przekładników napięciowych rozładowczych. Dodatkowo, baterie kondensatorów wyposażone są w osprzęt pomocniczy, czyli dławiki ochronne i ograniczające prądy łączeniowe, ograniczniki przepięć oraz wkładki bezpiecznikowe średniego napięcia. Kompensator mocy posiada stopień ochrony od IP00 do IP54.

POBÓR MOCY BIERNEJ – BATERIE KONDENSATORÓW

Dobór baterii kondensatorów zależy od liczby możliwych w instalacji przeciążeń prądowych i napięciowych, na jakie jest narażona. Dopuszczalne dla urządzenia przeciążenia rozpisane są w tabeli z danymi technicznymi. Na czym dokładnie polega działanie baterii kondensatorów? Optymalizują one pobór mocy biernej pojemnościowej, co ma znaczący wpływ na wysokość ponoszonych opłat. Kompensacja energii biernej pojemnościowej następuje poprzez zainstalowanie układu dławików kompensacyjnych, które automatycznie regulują moc kondensatora. Zakup baterii kondensatorów stanowi inwestycję, która jest w stanie zwrócić się w ciągu roku. Dzięki intuicyjnemu menu, które posiada regulator baterii kondensatorów, korzystanie z urządzenia nie powinno stanowić problemu.

© OLMEX KMB Sp. z o.o. All Rights Reserved.