Strona główna » Pomiary

Pomiary I dobór urzĄdzeń do kompensacji mocy biernej

Oferujemy wykonywanie pomiarów i analiz związanych z doborem urządzeń do kompensacji mocy biernej jak też pomiarów i analiz zasilania zakładów, monitorowania przepięć i przetężeń oraz badań przyczyn uszkodzeń i awaryjnej pracy urządzeń. Wieloletnia praktyka i ogromne doświadczenie zdobyte po wykonaniu badań w kilku tysiącach zakładów oraz wykorzystywanie najnowocześniejszej aparatury do pomiarów jakości energii elektrycznej pozwala na dokonywanie pełnych ocen i ekspertyz.

Pomiar mocy biernej dla baterii kondensatorów – rodzaje

W zależności od potrzeb określa się różne typy pomiarów i analiz biorących pod uwagę głównie czas trwania pomiaru energii biernej i interwał, z jakim są wykonywane. Pomiary baterii kondensatorów dzielimy na następujące grupy:

  1. CHWILOWY – trwający z reguły ok. 0,5 do 1h przy zapewnieniu przez Klienta reprezentatywnego obciążenia lub charakteru obciążeń powtarzalnych. Stosowany głównie przy doborze baterii kondensatorów dla przewidywalnego rodzaju obciążeń. Interwał z reguły wynosi 1s.
  2. DOBOWY – pomiar w okresie przekroju doby stosowany jako podstawowy pomiar energii biernej. Wykorzystywany jest przy doborze układów do redukcji przekompensowania lub przy zmiennym typie obciążenia w okresie doby. Stanowi najbardziej uniwersalny pomiar energii biernej dobrze oddający przekrój obciążeń w okresie typowego dnia roboczego. Najczęstszym interwałem jest 30-60 s.
  3. WEEKENDOWY – wykonywany jest co najmniej w okresie 2 dni roboczych i dwóch dni wolnych od pracy. Wykonywany przy dużej zmienności charakteru obciążenia mającego wpływ np. na kompensację mocy biernej w okresie: dzień roboczy/dzień wolny od pracy. Najczęstszym interwałem jest 1-10 min.
  4. TYGODNIOWY – pomiar mocy biernej realizowany jest w okresie co najmniej 7 dób. Jest pełnym przekrojem tygodnia. Dodatkowo wg założeń normy jakościowej EN PN 50-160. Interwał zgodny z normą to 10 min.
  5. PROFIL LICZNIKA ENERGII – świadczymy usługi pobierania danych rejestrowych i profilowych z liczników energii przodujących producentów. Często są one uzupełnieniem, a w niektórych przypadkach głównym źródłem danych do szerokiej analizy zużycia i doboru układów kompensacji.
  6. INNE – w sytuacjach nietypowych, wykonywane są inne pomiary, np. jednocześnie w torze baterii i zasilania, z pomiarem prądu w przewodzie N, szukanie zdarzeń mieszczących się w normie, jednak powodujących negatywne skutki dla sieci i odbiorników.

Szczegółowe pomiary jakości energii elektrycznej

Dla pomiaru mocy biernej, aby móc postawić wnioski i zalecenia potrzebne jest w pierwszej kolejności określenie problemu. Ważne są m.in. wybór metodyki działania, rodzaju, ilości i miejsca wykonania – w ten sposób można dokonać skutecznych pomiarów jakości energii elektrycznej. W tym celu niezbędne są informacje techniczne oraz dane (faktura za energię, zużycia, informacje o sieci zasilającej, taryfie itp.) umożliwiające określenie trafnej metodyki działania. Zachęcamy do kontaktu, przesłania faktury za energię elektryczną, oraz wypełnienia listy kontrolnej załączonej na naszej stronie. Na podstawie wykonanych pomiarów jest sporządzany raport/analiza/ekspertyza obejmujący(a) prezentację wyników, wnioski i zalecenia.

Na podstawie wykonanych pomiarów jakości energii elektrycznej jest sporządzany raport/analiza/ekspertyza obejmujący(a) prezentację wyników, wnioski i zalecenia.

DOBORY I OPRACOWANIA NA PODSTAWIE DANYCH ZEWNĘTRZNYCH

  1. DOBÓR URZĄDZEŃ NA PODSTAWIE DOSTARCZONYCH DANYCH

W przypadku przekazania danych przez Klienta w odpowiednim formacie (zalecany plik źródłowy z analizatora lub dane liczbowe w postaci pliku EXCEL), świadczymy usługę doboru układu kompensacji na podstawie tych danych. Parametry i typ dobranego układu zostanie przedstawiony w ofercie techniczno-cenowej.

  1. OPRACOWANIE ANALIZY NA PODSTAWIE DOSTARCZONYCH DANYCH

W przypadku przekazania danych jak wyżej (np. wykonanych własnym analizatorem czy uzyskanych profili z licznika energii),  firma może pomóc w opracowaniu raportu/audytu. Nasza odpowiedzialność w tym przypadku ogranicza się do opracowania analizy wyników i doboru stosownych urządzeń na podstawie otrzymanych danych. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakość i poprawność otrzymanych informacji czy metodyki pomiaru.

Dobór urządzeń oraz pomiary kabli SN i innych

 W obu przypadkach poprawność pracy dobranych urządzeń firma OLMEX KMB gwarantuje tylko dla urządzeń swojej produkcji, dla danych pomiarowych przekazanych w punkcie ich pobrania. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w zakresie pomiarów kabli, w tym SN. Pomiar rezystancji izolacji wykonuje się dla każdej żyły roboczej kabla SN wobec innych żył zwartych i uziemionych. Napięcie miernika rezystancji izolacji nie może być mniejsze niż 2,5 kV. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.


© OLMEX KMB Sp. z o.o. All Rights Reserved.