Strona główna » KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ NN » Sprzedaż podzespołów

Sprzedaż podzespołów

Kondensatory

Kondensatory mocy MKPg przeznaczone są do kompensacji indukcyjnej mocy biernej (poprawy współczynnika mocy tgφ) w przemysłowych sieciach trójfazowych (w zakresie napięć 230–800 V) przy założeniu równomiernego obciążenia faz. 

Dzięki zastosowanym materiałom i nowoczesnej technologii kondensatory MKPg charakteryzują się małymi wymiarami, małymi stratami mocy czynnej, dużą odpornością na przepięcia i częste załączanie do sieci. 

W przypadku lokalnego przebicia następuje samoregeneracja dielektryka. Kondensatory są wykonane jako trójfazowe skojarzone w trójkąt, mogą być wyposażone w elastyczne osłony zacisków łączeniowych, gwarantujące stopień ochrony IP44. 

Wszystkie kondensatory dostarczane są wraz z opornikami rozładowczymi obniżające napięcie na zaciskach poniżej 50V po upływie 50 sekund.

Kondensatory mogą być montowane zarówno bezpośrednio przy odbiornikach (kompensacji indywidualnej), jak również w bateriach sterowanych ręcznie lub automatycznie.

 

Oprócz kondensatorów do poprawy współczynnika mocy tgφ, w ofercie OLMEX KMB dostępne są także kondensatory do filtrów AC oraz filtrów harmonicznych.

Dławiki ochronne FKDR 7% i 14%

W sieciach, w których występują urządzenia emitujące wyższe harmoniczne prądu i napięcia np. silniki sterowane falownikami, zasilacze UPS, do ochrony kondensatorów należy stosować dławiki ochronne

Tworzą one z pojemnościami kondensatorów układy rezonansowe chroniące kondensatory. 

Niskie straty w dławikach osiąga się dzięki specjalnym technologiom wytwarzania blach i drutów nawojowych. Zarówno blachy, jak i druty są impregnowane metodą próżniową. Dzięki temu zagwarantowana jest zwiększona wytrzymałość tych materiałów na podwyższone napięcie, a tym samym zwiększa się trwałość dławika. 

Gdy temperatura pracy układu przekroczy 125°C, zainstalowany w dławiku wyłącznik termiczny rozłączy obwód. Kondensator dobiera się do parametrów dławika, z którym będzie współpracował.

Aparatura łączeniowa – stycznik, łączniki tyrystorowe

Styczniki LOVATO z serii BFK są wyposażone zestyki szybkiego zadziałania, które mają za zadanie łączenie na bardzo krótki czas rezystorów, które ograniczają prąd łączeniowy kondensatorów. Rezystory są następnie wyłączane, gdy zakończy się zamykanie stycznika, a obciążalność prądowa przenoszona jest na tory główne. Do załączania członów dławikowych w bateriach stosowane są dodatkowo przekaźniki termiczne. Podczas łączenia przekaźnika termicznego ze stycznikiem, zestyki pomocnicze przekaźnika łączą się z zaciskiem cewki stycznika przez stały łącznik. Tym sposobem pełne mocowanie przekaźnika termicznego uzyskane jest jedną prostą operacją i nie wymaga dodatkowych połączeń.

Łączniki tyrystorowe LOVATO – charakteryzują się bezgłośną pracą i załączaniem kondensatorów przy przejściu przebiegu przez zero, co zapewnia szybkie załączanie i ogranicza piki prądowe.Dzięki wbudowanym przekładnikom prądowym użytkownik ma możliwość zabezpieczenia baterii kondensatorów i kontroli pomiarów, takich jak moc, napięcia, prądy, temperatura radiatora i kondensatora, THD I, czas pracy, itp. Modułami tyrystorowymi serii DCTL można sterować przy użyciu wyjść półprzewodnikowych wbudowanych w regulatorze DCRG8F lub poprzez RS485.Ten drugi typ podłączenia pozwala wyświetlić na ekranie regulatora DCRG8F status i pomiary każdego modułu DCTL.

Regulatory współczynnika mocy

Elektroniczne regulatory współczynnika mocy automatycznie sterują pracą układów kompensacji, aby utrzymać wartość współczynnika cos fi na odpowiednim poziomie. Specjalne algorytmy przetwarzania sygnałów, poprzez optymalizację kolejności oraz ilości załączanych członów baterii, w szybki oraz precyzyjny sposób uzyskują zadaną wartość współczynnika mocy.

Lovato seria DCRG – Regulatory współczynnika mocy serii DCRG zaspokajają techniczne wymagania nowoczesnych przemysłowych systemów elektrycznych. Zostały zaprojektowane by spełnić wymogi najbardziej skomplikowanych aplikacji oraz posiadają możliwość rozbudowy funkcjonalności modułami serii EXP. Urządzenia zostały wyposażone w optyczny port na panelu przednim, który umożliwia połączenie z komputerem przez wejście USB w celu zaprogramowania regulatora, diagnostyki czy pobierania danych.

Lovato seria DCRL – Regulator zaprojektowany z zaawansowanymi funkcjami i w kompaktowej obudowie. Łączy w sobie nowoczesny projekt, praktyczność montażu i możliwość rozbudowy dzięki modułom EXP. Podświetlany wyświetlacz graficzny LCD zapewnia doskonałą widoczność nawet w niekorzystnych warunkach oświetlenia a odczyt pomiarów systemu jest intuicyjny i czytelny.

 

Elektromontex RMB – Regulatory RMB automatycznie sterują pracą baterii kondensatorów. Algorytmy przetwarzania sygnałów przyśpieszają osiągnięcie zadanego współczynnika mocy poprzez optymalizację kolejności oraz ilości załączanych członów kondensatorowych. Regulator działa sprawnie w najtrudniejszych warunkach przemysłowych i jest odporny na większość zakłóceń. Regulatory posiadają intuicyjne menu, ułatwiające obsługę oraz wprowadzanie nastaw dla baterii kondensatorów. W opcji regulatory posiadają bezstykowe wyjścia, które mają praktycznie nieograniczoną trwałość związaną z ilością cykli łączeniowych, dodatkowo generują zmniejszony poziom zakłóceń ponieważ nie występuje iskrzenie
na stykach wyjściowych.

KompeNsacja biegu jałowego transformatorów

Kompensacja mocy biernej biegu jałowego transformatorów w największym skrócie to instalacja elementów pojemnościowych (kondensatorów) bezpośrednio do zacisków uzwojenia wtórnego, bez jakichkolwiek innych zabezpieczeń. Eliminujemy przez to składową stałą strat sieciowych, która jest niezależna od obciążenia transformatora. Sumując, setki a nieraz tysiące skompensowanych indywidualnie transformatorów pozwala ograniczać przepływ energii biernej oraz straty energii czynnej co w rezultacie ogranicza znacząco straty sieciowe i ma swoje odbicie ekonomiczne w ilości zakupionej energii elektrycznej. Proponowane przez OLMEX KMB kondensatory serii MKPg posiadają bardzo wysokie parametry techniczne oraz charakteryzują się wysokimi parametrami jakościowymi.
Są całkowicie nieszkodliwe ekologicznie. Po wyeksploatowaniu się kondensator, nadaje się do bezpośredniego złomowania bez potrzeby utylizacji. Jako impregnat wewnętrzny zastosowano tu gaz jakim jest składnik powietrza – azot N2. Kondensatory przewidziane są do zainstalowania w każdej pozycji i w trudnych warunkach atmosferycznych. Posiadają najwyższą klasę temperaturową D oraz zunifikowany wymiar obudowy. Każdy kondensator posiada listwę zasilającą do której podłączany jest kabel zasilający. Opcjonalnie można zastosować uchwyt, którym możemy zamocować kondensator do transformatora. Kondensatory w takim wykonaniu posiadają stopień ochrony IP 44, co umożliwia samodzielny montaż kabla i osłony zacisków bez specjalistycznego sprzętu.

© OLMEX KMB Sp. z o.o. All Rights Reserved.