Baterie hybrydowe do kompensacji mocy biernej pojemnościowej i indukcyjnej

Baterie hybrydowe (dławikowo-kondensatorowe) przeznaczone są do kompensacji mocy biernej zarówno indukcyjnej jak i pojemnościowej.
Takie rozwiązanie stosuje się na obiektach, gdzie występuje obciążenie o charakterze pojemnościowym (oświetlenie LED, UPS) w porze nocnej, jak również obciążenie indukcyjne w porze dziennej. Baterie wyposażone są w kondensatory oraz dławiki rdzeniowe trójfazowe.

W baterii zastosowano specjalny regulatory mocy biernej DCRG8 IND z pomiarem prądu w 3 fazach, który uniemożliwia jednoczesną pracę kondensatorów i dławików. Podczas programowania sterownika określa się na poszczególnych wyjściach wielkość i charakter elementu wykonawczego. Podczas pracy baterii w momencie, gdy regulator stwierdzi w sieci charakter pojemnościowy w pierwszej kolejności wyłączy wszystkie stopnie pojemnościowe (kondensatory), gdy stan sieci się nie zmieni, zacznie włączać stopnie indukcyjne (dławiki) do momentu, gdy osiągnie zadany tgφ.
Podobnie układ zadziała w drugą stronie przy niskiej wartości mocy indukcyjnej tgφ, najpierw odstawi dławiki, później zacznie włączać kondensatory.

Nietypowe rozwiązania są wyceniane i wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

© OLMEX KMB Sp. z o.o. All Rights Reserved.