Strona główna » KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ NN » Statyczne Generatory Mocy Biernej – SVG

StatycznE GENERATORY mocy biernej - SVG

Generator mocy biernej SVG

Statyczny Generator Mocy Biernej – SVG (z ang. Static Var Generator) jest urządzeniem uniwersalnym służącym zarówno do kompensacji mocy biernej indukcyjnej, jak i pojemnościowej. Kompensator SVG umożliwia zrównoważenie energii na każdej fazie oddzielnie. Generatory mocy znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle oraz obiektach usługowych. Urządzenia tego typu charakteryzują się funkcjonalnością. Kompensatory SVG wyróżnia duża wszechstronność, dzięki której użytkownik jest w stanie pozbyć się opłat z tytułu mocy biernej pojemnościowej oraz za przekroczenie wymaganego tg φ.

Nowoczesny kompensator mocy biernej SVG

Dostępny w naszej ofercie generator mocy jest jednym ze skuteczniejszych rozwiązań w dziedzinie kompensacji mocy biernej. Statyczny generator mocy SVG to innowacyjne urządzenie, które jest wyposażone w zaawansowane algorytmy sterowania. Chronią one kompensator mocy biernej przed przeciążeniami, a także zapobiegają problemom związanym z napięciem. Generatory mocy produkują prąd, który płynie w kierunku przeciwnym do tego pobieranego przez instalację elektryczną – w ten sposób generator mocy przyczynia się do poprawy współczynnika mocy i symetryzacji obciążenia.

Zastosowanie generatora mocy biernej SVG

Generator mocy to urządzenie, które jest wykorzystywane w różnego typu obiektach, takich jak biurowce, galerie handlowe czy też budynki użyteczności publicznej. Do głównych zalet, które wyróżniają generator mocy, można zaliczyć niezależną pracę w każdej fazie. Sprzęt ten opiera się na elektronice mocy. Generator WN działa jako kontrolowane źródło prądu i zapewnia przebieg energii w czasie rzeczywistym.

Kompensatory SVG dla poprawy jakości energii

Kompensatory SVG to urządzenia, które charakteryzują się znakomitymi parametrami technicznymi. Gwarantują one znaczące korzyści w zakresie generowania oszczędności. Dzięki swoim właściwościom coraz częściej wykorzystywane są w profesjonalnych zakładach. Generatory mocy biernej mogą przyczynić się do likwidacji asymetrii obciążenia, tym samym poprawiając jakość pobieranej energii i ograniczając straty mocy czynnej. Dodatkową zaletą płynącą z użytkowania kompensatorów SVG jest możliwość regulacji bezstopniowej z bardzo krótkim czasem reakcji wynoszącym około 20 ms. To właśnie dzięki najnowszej technologii kompensatory SVG charakteryzują się bardzo małymi wymiarami zewnętrznymi w stosunku do pozostałych urządzeń do kompensacji. Inteligentna konstrukcja urządzeń wpływa na wydajność pracy. Generatory mocy mogą pracować w 6 różnych trybach. Pozwalają one na skuteczne odciążenie przewodu neutralnego.

Głównymi zaletami kompensatora SVG są:

 • bardzo szybka i bezstopniowa kompensacja mocy biernej indukcyjnej i pojemnościowej
 • filtracja wyższych harmonicznych
 • niezależna praca w każdej fazie
 • symetryzacja obciążenia w sieciach 3-fazowych
 • redukcja migotania

Dostępne tryby pracy generatora WN:

 1. Priorytet kompensacja mocy biernej
 2. Priorytet kompensacja harmonicznych
 3. Priorytet korekta asymetrii
 4. Tylko kompensacja mocy biernej
 5. Tylko kompensacja harmonicznych
 6. Tylko korekta asymetrii
© OLMEX KMB Sp. z o.o. All Rights Reserved.